דילוג לתוכן
12 בינואר 2009 / עידן לנדו

וזרחן לו אבוקה

34 תגובות

להגיב
 1. אזרח. / ינו 12 2009 15:53

  ישראל משתמשת בזרחן ובפצצות מצרר בעזה הצפופה?

  http://rotter.net/forum/scoops1/18992.shtml

  http://www.global-report.com/yahav/?l=he&a=285915

 2. אזרח.. / ינו 12 2009 16:52

  כדי לשרוף מחבלים וסייעני מחבלים. זה מדוע.

  ויישר כוח לחיל האוויר, גם עם לנדו וחבריו מתפוצצים!

 3. גיל / ינו 12 2009 17:11

  כשיהיו לך הוכחות שהפרנו את החוק, תחזור שוב. בינתיים, עם סתם האשמות אתה פשוט משעמם.

 4. עידן / ינו 12 2009 17:25

  אחרי מה שרואים בסרט הזה, חובת ההוכחה היא על צה"ל, לא עלי. או שתגיד לי שהפלסטינים שורפים לעצמם את העור.

  עזוב, הדברים האלה לא מיועדים אליך ממילא. אתה צודק, וזהו.

 5. גיל / ינו 12 2009 17:50

  אני דווקא לא טוען שאנחנו צודקים בהכרח בכל דבר. אבל בסרט הזה לא רואים שום הוכחה אלא רק טענות … טענות .. ועוד טענות.
  כשתהיינה הוכחות, זה משהו אחר. ואין לי בכלל בעיה להצליף גם בצה"ל וגם עשיתי זאת בעבר לא פעם.

 6. עידן / ינו 12 2009 18:26

  אני מניח שגם ראית בהודעת דובר צה"ל שהפלסטינים ירו מתוך ביה"ס בג'באליה – "הוכחה".

  למרבה הצער, הסתבר שהירי היה מבית סמוך. וכך הלאה. יש בשטחים גורמים בינלאומיים, שעדותם אמינה עלי הרבה יותר מעדות צה"ל. הם בשטח, רואים ומראיינים ומצלמים. הם לא דוברים של החמאס. הסרטון הקצר הזה מכיל ראיות מצטלבות – צילומי הפגז באוויר, זרחן בוער על הקרקע, כוויות של נפגעים, עדויות על ריח בלתי נסבל, חוות דעת של מומחה לחימוש. כל העדויות האלה הצטברו במהלך הימים האחרונים מכמה מקורות שונים. אני לא העליתי את הפוסט עד שכמות הראיות היתה כזו שכבר אי אפשר להכחיש.

 7. נמרוד / ינו 12 2009 18:29

  רואים כוויות כלשהן. זהו. למה אתה מייד מסיק שמדובר בפצצות זרחן? אני למשל חושב שמדובר בפצצות אטומיות קטנות שגרמו לכוויות. נראה לי סביר כמו ההשערה שלך לא?

 8. יעלה / ינו 12 2009 18:47

  אתה באמת חושב שזה משנה לנו אם זה פצצת זרחן או פצצות אטומיות קטנות. בטח שלא יודעים ממש בדיוק מה זה ומה הרכב האטומים של החומר: אבל ההשערות נעות בין רע מאוד לרע מאוד מאוד.
  ולכן חובת ההוכחה על ישראל שזה לא נשק שאסור בכלל בשימוש, בפעולה אסורה לפי החוק הבינלאומי והמוסר בכלל.
  לא מעניין אותי אם עידן וחבריו יתפוצצו, אבל מעניין אותי מאוד אם בסוף מדינת ישראל תתפוצץ. אין לי שום מאבק אישי איתם ולא עם הגילים והנמרודים. אלא מאבק על החיים שלי.

 9. נמרוד / ינו 12 2009 19:15

  לא משנה כלל אם אלה פצצות זרחן או פצצות אטומיות קטנות. האמת היא שעכשיו כשאני בוחן את הכוויות לעומק זה נראה לי כמו פגיעה אופינית לפייזרים. את יודעת, האקדחים הקטנים האלה שיורים קרני ליזר מדויקות. נדמה לי שנעשה בהם שימוש (לא חוקי) במלחמת הקלינגונים הראשונה.

 10. אסתי / ינו 12 2009 19:42

  אלון בן דוד בערוץ 10, 19:00 : "עד עתה יש כ900 הרוגים פלסטינאים (לא כולל את אלו שמתחת להריסות), מתוכם 350 חמושים."

  תזכירו לי את ההגדרה לפשעי מלחמה…

 11. עידן / ינו 12 2009 19:47

  הוא מן הסוג הנקלה ביותר: הומור האדונים. מזכיר לי בדיחות של קו קלוקס קלאן על כושים, שלא לדבר על דוגמאות גרועות יותר. יש אתרים שלמים באינטרנט עם בדיחות של אדונים כמוך. כמה משעשע לראות את התולעים האלה נמחצות, לא?

 12. גיל / ינו 12 2009 21:29

  אני לא משפטן ולא בקיא בהגדרות, אבל אני די בטוח שהן לא כוללות יחסים מתימטים מדויקים בין נפגעים אזרחיים לבין נפגעים חמושים.

  משהו שמאוד מפריע לי בתגובה שלך וגם של כמה אחרים, זה המרדף הבלתי פוסק אחר הנושא של פישעי ופושעי מלחמה. כאילו שאם תצליחו יום אחד לתפוס את אשכנזי או את ברק על איזה פשע מלחמה מוכח – הבעיות של כולנו יפתרו. אפשר להחליף ממשלה וחוקים גם בלי הצורך באבחון פשעי מלחמה ואפשר לשנות את המציאות שלנו גם בלי להעזר בהאג (ולפחות אפשר לנסות). אני אישית הייתי מגדיר את המצב בעזה בתור זוועה – זה לא דורש שום פרשנות או כושר שפיטה מעבר לזה האישי. אני לא אוהב אפילו לשניה אחת את העובדה שנהרגים שם אזרחים. אפילו לא לשניה. לא רקדתי על הגגות ולא שתיתי לחיים. ואני עדיין בעד המלחמה. דואליות מורכבת של החיים כאן.

  לעידן: בניגוד למה שאתה חושב, אני לא נגדך באופן אוטומטי. אני עדיין לא חושב שבסרטון שהבאת יש עדויות לשימוש פסול בזרחן, אבל היה ויתגלה מאוחר יותר שאכן היה שימוש כזה, תמצא אותי עומד איתן בשורת הגינוי לכך ואם צריך יהיה לפעול – אז גם לפעול.
  אתה בטח זוכר שאני מאוד בעד שמירת החוק. נכון?

 13. התותחן / ינו 13 2009 04:59

  זה לא פצצת זרחן. זה חוקי ומקובל בשימוש בכל העולם וזה אפילו לא מיועד להרוג. אכן לעיתים אם מצויים קרוב מידי חוטפים כוויות. נראה לי שמזמן כבר אתה לא נזהר בצוננין חביבי.

 14. גיל / ינו 13 2009 07:41

  http://www.janes.com/extracts/extract/jah/jah_0461.html

  אנא הצץ בלינק המצורף. זו אכן פצצת מיסוך/עשן. אבל המטען שלה הוא WP או בקיצור זרחן לבן (White Phosporous). סייע עוד קצת ובדוק בדיוק מה אנחנו עושים ובאיזה התניות משפטיות זה עומד. אין חובה לתשובה מלאה – מה שאתה יודע עוזר לדיון.

 15. אסתי / ינו 13 2009 08:20

  מבינה את התחושה שלך ובאמת אם אני שמה עצמי בצד השני של הויכוח זה נראה ככה.
  אבל אני יכולה רק להעיד על עצמי. בכל התקופה האחרונה אני נמנעת מלהסתכל בטלוויזיה או ברשת. פשוט מסרבת לראות את הדברים ומנסה איכשהו להתעסק בענייני.

  אבל אז כשלימדתי ביום ראשון בשדרות ורעש הפיצוצים שכל הזמן ברקע לא מאפשר לך להתרכז (ואני לא מדברת על אזעקות צבע אדום, אלא רק על הפיצוצים של צה"ל) אתה לא יכול שלא לחשוב אם זה נשמע כל כך נורא כאן, איך זה מרגיש שם – כמה קילומטרים מכאן – על הראש של הפלסטינאים.
  ואז אתמול פתחתי לתומי את הטלוויזיה לראות בכל זאת אם קרה משהו, ובדיוק נפלתי על דבריו של אלון בן דוד. מאז אני לא מצליחה להירגע.
  אני לא מחפשת פשעי מלחמה. אני מקווה שאין כאלו. מתפללת כל הזמן לאלוהים שאני לא מאמינה בו שלא יהיו פשעי מלחמה, ואז אלון בן דוד שם לי אותם בפרצוף.

  ואז אני אומרת – אפילו אם אנחנו הכי צודקים בעולם, עדיין לא מוכנה לשלם מחיר כזה על צדקתי. אין לי יכולת נפשית להמשיך ולהתקיים עם דבר כזה על מצפוני. בשום אופן.

 16. גיל / ינו 13 2009 13:26

  אני יודע איך ההרגשה כשנופלים עלי פצמ"רים, קטיושות וגם רעידת האדמה הקטנה שנוצרת כשנופל קרוב לידך סקאד מוכרת לי היטב. יש גם עוד דברים שיצא לי להכיר לצערי הרב מאוד – מה זה אומר ? שאני מכיר באמת את תחושתו של הפלסטיני ? לא. מה פתאום. איזה יומרה זו מצדי לחשוב שאני יכול להבין מה עובר לאדם אחר בראש. אדם שבחר ביודעין בשלטון דקטטורי-דתי-קיצוני ולכל הפחות הסכין לחיות תחת שלטון כזה. לבטח יהיה לי קשה לשער כיצד הוא חש.

  עזבי את זה,
  אני יודע מה מציק לך, הפגיעה באזרחים חפים מפשע ביחס שלא נראה לך סביר לעומת הפגיעה בחמושים. אני גם בטוח שאם צה"ל היה הורג את אותם שלוש מאות חמושים והורג .. נניח אזרח אחד, גם אז היה מי שהיה מצקצק בשפתיו אבל רוב האנשים היו מקבלים זאת בהבנה. אז איפה עובר הגבול המספרי ? אחד לעשרה ? אחד לאחד ? עשרה על אחד ? אף אחד לא כתב כללים כאלו. אף אחד לא היה צריך להתמודד בצורה שאנחנו מתמודדים.

  אבל אני חוזר לנקודה החשובה : מה הטעם לזעוק "פשעי מלחמה !" ? את חושבת שזה משיג משהו ? את חושבת שזה עוזר לך להעביר את טענתך למישהו ? גם אם זה נכון משפטית (מה שכנראה לא) זעקה כזו אמורה לנקות רק את מצפונך. מאחר ואת אומרת שגם את זה, זה לא משיג – אז די לצעוק פשעי מלחמה ותתחילו להגיד את הדבר האמיתי – יש כאן זוועות מלחמה ויש לדאוג לבניית מתודולוגית פיצוי הולמת ביום שאחרי.

  נשמע פרקטי מדי ? כזה אני.

 17. מביט מהצד / ינו 13 2009 13:49

  ומי הגורמים האלו?

  ISM?
  אונרוו"א?
  כתבי אל-ג'אזירה?

  חס וחלילה לחשוד בגורמים האלו (שחלקם בפועל הם פלסטינים מקומיים) בדעה קדומה, הטייה או מניעים (לא) סמויים…

 18. בן / ינו 13 2009 15:47

  ומיסוך שמבוססת על עשן לבן – זרחן.

  רואים את זה בסירטון, גם איזורי הכוויות השחורות המאוד מתוחמות מרמזות על נפגע זרחן והפצצות שברחוב ללא ספק מכילות זרחן.

  את כל זה הסרטון מוכיח.

  אבל מה שהסרטון לא מוכיח, זה שצה"ל עושה שימוש בלתי חוקי בפצצות האלה.

  להיפך, דווקא בגלל שהחומר המצולם מצומצם למקרה אחד, אפשר להסיק שצה"ל מצליח במאמציו האדירים למנוע פגיעה מיותרת באזרחים.

  זה שזה לא נעשה במאה אחוז, זה רק מוכיח שמלחמה זה לא ניתוח כירורגי, אבל לא יותר מזה.

  לקרוא להעמיד לדין את צה"ל בגלל מקרה נקודתי שלא נעשה במזיד, זה כמו לקרוא להעמיד לדין על בגידה את מחלקת המילואים שירתה על מחלקת הסדיר.

  זה מגוחך.

 19. גיל / ינו 13 2009 16:56

  על שניסחת בחוכמה רבה את מה שאני מנסה לאורך תגובות רבות להגיד בדרכי העילגת. זה לא ציני, באמת תודה.

 20. ל / ינו 13 2009 18:24

  מתוך כתבה של הניו יורק טיימס היום:

  A resident of southwest Gaza City on Monday showed a reporter a piece of metal casing with the identifying number M825A1…

  white phosphorus can cause injury, and a growing number of Gazans report being hurt by it, including in Beit Lahiya, Khan Yunis, and in east and southwest Gaza City. When exposed to air, it ignites, experts say, and if packed into an artillery shell, it can rain down flaming chemicals that cling to anything they touch.

  Luay Suboh, 10, from Beit Lahiya, lost his eyesight and the skin on his face on Saturday when, his mother said, a fiery substance clung to him as he darted home from a shelter where his family was staying to pick up clothes.

  The substance smelled like burned trash, said Ms. Jaawanah, the mother who fled her home in Zeitun, who had experienced it too. She had no affection for Hamas, but her sufferings were changing that. “Do you think I’m against them firing rockets now?” she asked, referring to Hamas.
  “No. I was against it before. Not anymore.”

  בקשר לפשעי מלחמה, אם מצ"ח ובתי המשפט היו חוקרים בצורה רצינית את המקרים במלחמת לבנון של הרג המוני של אזרחים בלי סיבה נראית לעין (כמו למשל מכוניות שבורחות מהדרום עם דגלים לבנים) אז היו מתרחשים פחות מקרים כאלה עכשיו בעזה. מכיוון שצה"ל מעדיף לכסת"ח ולא לחקור מקרים בעייתיים, המקרים מתרבים, כי החיילים יודעים שאין דין ואין דיין.
  לכן צריך עכשין משפט בינלאומי, כדי להרתיע, לא כדי לנקום.

 21. אודי / ינו 13 2009 19:14

  כי מדובר בפצצת מיסוך (שמכילה זרחן) ולא בפצצת זרחן (ראה למעלה). זה שאזרחים נפגעו זה עצוב אבל לא הופך את השימוש בפצצה ללא חוקי. אם לנדו רוצה לטעון שהישראלים רעים כי הם זורקים פצצות שיבושם לו. אם לנדו רוצה לטעון שהישראלים זורקים פצצות לא חוקיות הוא יצטרך לעבוד טיפה יותר קשה.

 22. עידן / ינו 13 2009 20:36

  "לנדו" לא טען שהישראלים זורקים פצצות לא חוקיות.

  "לנדו" הביא סרטון שמראה את התוצאות, כולל דברי מומחה שמדגיש שהפצצות חוקיות, אבל לא חוקי להפעילן נגד אוכלוסיה. בצה"ל אולי לא "התכוונו" להפעיל אותן נגד אוכלוסיה, אבל גם לא נקטו שום אמצעי זהירות. כמו עם הטבח בג'באליה והטבח בזיתון – בצה"ל לא סופרים אזרחים.

  זה מספיק חמור בעיני. למעשה זה מעורר בי בחילה.

 23. וזרחן השמש / ינו 14 2009 20:56

  גם החבר'ה שלך יורים פצצות זרחן על אזרחים.
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1055503.html

 24. ל / ינו 15 2009 02:49

  עניתי לטענות שעלו פה שהשימוש מצוץ מהאצבע.
  כעת ברור שצה"ל משתמש בנשק ואתה עובר לקו ההגנה הבא.

  לנקודה שהעלית: יש דבר כזה *שימוש* בלתי חוקי בנשק חוקי. שימוש בפצצות מיסוך כאלה באיזור כ"כ צפוף באזרחים, צפוי לחלוטין שהתוצאה שלו תהיה לשרוף פנים של ילדים.
  לדעתי זה חוסר זהירות רשלני ופלילי.

  לגבי השימוש של חמאס, המחריד גם הוא למרות שלא פגע עדיין באף אחד, מעניין שכשהצד שלנו משתמש בזה זה בסך הכל 'קצת עשן ששמאלנים נכנסים ממנו להיסטריה' אבל כשהצד השני משתמש בזה פתאום זה נשמע די מסוכן.

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1055539.html

 25. ל / ינו 15 2009 02:51

  אני שמעתי עד עכשיו שמדברים על כ-10 מקרים של פגיעות קשות. 10 יותר מדי.

 26. דורון / ינו 15 2009 19:37

  "ביקרתי בבי"ח, יש תרופות, אין מחסור, אבל הרבה בלגן. ביקשתי לראות את פצועי הכוויות הזרחניות, הרופאים הפלשתינאים אמרו לי – אי אפשר – דיברתי עם הרופאים הצרפתים, הם אמרו לי שלא ניתן לקבוע אם אלו פגיעות זרחן".

  כתב קוריירה דה להסיירה, לפני שעה קלה, עזה.

  אבל מה הוא יודע, הוא כנראה שמאל מתון. הוא לא מבין שכולנו פושעי מלחמה, חצוף שכמותו.

 27. חרטא ברטא / ינו 15 2009 21:00

  הארגון הבינ"ל ידוע בתמיכתו הבלתי בקורתית בישראל ומוכר לנו יותר בכינויו המחתרתי "הצלב האדום הבינלאומי" מוסר ש:

  http://news.yahoo.com/s/ap/20090113/ap_on_re_eu/eu_red_cross_white_phosphorus

  "The international Red Cross said Tuesday that Israel has fired white phosphorus shells in its offensive in the Gaza Strip, but has no evidence to suggest it is being used improperly or illegally."

  "Herby said that using phosphorus to illuminate a target or create smoke is legitimate under international law, and that there was no evidence the Jewish state was intentionally using phosphorus in a questionable way, such as burning down buildings or consciously putting civilians at risk"

 28. עידן / ינו 15 2009 21:36

  אין צורך שהוא יראה. רופאים וכתבים אחרים כבר ראו, צילמו וכתבו. לא משאירים פצועים בבית חולים רק כדי לחכות לכתב האיטלקי.

  כעת כבר נודע שגם מרכז אונר"א הופגז בזרחן לבן, ג'ון גינג אפילו הסביר שאי אפשר לכבות את זה במים, כי זה יוצר אדים רעילים.

  גם הוא שקרן כנראה, כמו כל האומניקים.

  אתה נלחם כאן מלחמה אבודה. צה"ל כבר הודיע שהוא עושה שימוש בזרחן לבן. לטענתו – רק למטרות מיסוך עשן. בשטח – יש פגועים. כלומר, לא ננקטת הזהירות המתחייבת מן החוק הבינלאומי. וזה כל הסיפור, שוב ושוב.

 29. דורון / ינו 15 2009 22:06

  אחוז באמת שלך חזק עידן, אף פעם אל תתיחס לטיעוני נגד. תמיד לך בין טיפות השאלות. זה נורא משעמם.

 30. דורון / ינו 15 2009 22:14

  אונר"א זה הארגון הזה שכמעט כולם בו פלשתינאים נכון? הארגון שחלק מעובדיו הם אנשי חמאס או כאלה שמזדהים איתו נכון? ברור שאין ל"אומניקים" האלה שום אינטרס לשקר. ההגיון הבריא אומר שהכתב שקרן ללא ספק.

  ואני לא זה שנלחם מלחמה אבודה, אלא אתה. כל הססמאות קרסו, כל ההפחדות לא הועילו. התאוריות על שימוש בכוח צבאי שאינו פותר דבר קרסו שוב (כמו בסוף תקופת הפיגועים הגדולה), הפעולה הצליחה, החמאס יורתע לשנים רבות וכך גם מי שמביט בנו מהצד, נסראללה לא ירה אלא 5 קטיושות.

  העולם מורכב עידן, שחור ולבן זה כבר לא השחור החדש.

  אבל עזוב, אני לאט משלים עם העובדה שאנשים מסוימים שחשבתי שניתן לדבר איתם הם לא כאלה. אני אתמודד עם האכזבה.

 31. עידן / ינו 15 2009 22:30

  נמאס לי מהסגנון המעצבן שלך, מהשטחיות הקולנית הזאת. אני עונה להרבה מגיבים, וגם לך עניתי, אבל אתה ממשיך להצטווח (בפולניות פאתטית – "אני אתמודד עם האכזבה") ולהטיח עלבונות. לא מעניין המשחק הזה, גם לא מעניינת התגובה הצפויה שלך לדברים האלה. מבחינתי, נגמר הדיאלוג בינינו. שא ברכה.

 32. חרטא ברטא / ינו 15 2009 22:30

  "ג'ון גינג אפילו הסביר שאי אפשר לכבות את זה במים, כי זה יוצר אדים רעילים. "

  הנה הקישור ל MSDS של זרחן לבן:

  http://www.cdc.gov/NIOSH/ershdb/EmergencyResponseCard_29750025.html

  "For large fires, use cold water spray or fog. Do not scatter spilled material with high-pressure cold water streams. Move containers from the fire area if it is possible to do so without risk to personnel."

 33. דורון / ינו 15 2009 23:00

  ביי עידן

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: